Avastusrada. Mine õue õppima

Kui tavapäraselt on igakevadine õuesõppe nädal suunatud kooliklassidele, siis sel aastal kutsuvad Tallinna Ülikooli uurimisgrupi SEEMIK teadlased ja Eesti Geograafia Selts koostöös Keskkonnaametiga alates õuesõppenädalast (13.–19. aprill) kuni mai lõpuni läbima avastusradu perekonniti.

Koostöös Tallinna Ülikooli teadlaste ja Eesti Geograafia Seltsiga on Keskkonnaamet loonud platvormile www.avastusrada.ee rajad “Õuesõppenädal 2020”, mis keskenduvad ohutule looduses viibimisele ja tegutsemisele. “Alati on lihtsam probleeme ennetada kui tagajärgedega tegeleda,“ selgitab uurimisrühma SEEMIK liige ja Eesti Geograafia Seltsi president Mihkel Kangur. „Ohte ennetava elamise lihtsate põhimõtete meelde tuletamiseks ja loodushoiu teemade puudutamiseks see rada loodigi.” 

Meelepärase raja saab Avastusraja kodulehelt valida igaüks, seda kasvõi juba kodus. Rada juhatab perekonnad läbi looduse ning esitab kontrollpunktides õpetlikke ja harivaid küsimusi.

  • Mängimiseks on vaja laetud akuga ja internetiühendusega nutiseadet, millel lubatud asukoha määramine. Seadmel peab olema GPS sisse lülitatud.
  • Õuesõppenädala Avastusrajad ühel kaardil koos: http://tiny.cc/avastusrada2020.

Vaata lisainfot Avastusraja Facebookist ja kodulehelt.

Lisainfo:
Mihkel Kangur
Tallinna ülikooli uurimisrühma SEEMIK liige ja Eesti Geograafia Seltsi president
mihkel.kangur@tlu.ee
5299075

Liisa Puusepp
Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik
liisa.puusepp@envir.ee
626 2834

Comments are closed.